Ceník služeb

Masáž na míru:

30min.........450,- Kč

50min.........650,- Kč

80min.........950,- Kč

Baňkování:


10min.........200,- Kč

20min.........400,- Kč

Baňková masáž:

20min.........400,- Kč

Manuální lymfodrenáž:

60min.........800,- Kč

90min........1200,- Kč

Manuální lymfodrenáž:

(Detox organismu v rámci jednoho týdne)

3x90min.......3200,- Kč

Masáž s cíleným uvolněním páteře:

60min........1000,- Kč

Hloubkové ošetřní svalových struktur:

20-40min.........650,- Kč

Parafínový zábal - záda

Parafínový zábal - ruce, nohy

45min.........500,- Kč

30min.........200,- Kč

Rašelinový zábal

45min........400,- Kč

Něco málo o masážních technikách

Baňkování

Už před několika tisíci lety používali staří Číňané i Řekové k léčení roztodivné baňky ze zvířecích rohů či různých slitin. A v současnosti baňkování prožívá velkou renesanci. Jedná se sice stále o alternativní medicínu, která je ale velmi oblíbená a vyhledávaná. Baňkování neboli masáž baňkami totiž pomáhá při bolestech zad, prokrvuje ztuhlé svaly a odstraňuje dokonce i zažívací potíže. Jedinou nevýhodou je tvoření modřin, které se po aplikaci baněk objevují. Ale jak známo - pro krásu se musí trpět.

Možná se vám už stalo, že jste byli v létě na koupališti a viděli tam nějakou ženu, která měla na zádech ošklivé modřiny, které hrály různými barvami. V tu chvíli jste si nejspíš pomysleli, že je obětí domácího násilí. Přitom důvod těch modřin mohl být daleko jiný. Například ten, že daná žena objevila léčivé účinky baňkování a často podstupuje tuhle speciální masáž.

A co je tedy to záhadné baňkování? Jedná se o starodávnou léčebnou metodu, která postupem času zakotvila v tradiční čínské medicíně. Baňkování se dokonce praktikovalo dříve, než se zrodila známá metoda akupunktura. Při baňkování se používají speciální skleněné, gumové či silikonové baňky (staří Číňané ovšem používali spíše baňky ze zvířecích rohů, bambusu a různých kovů), které se díky podtlaku přichytávají na bolavá místa. A s bolestí, ať už svalů, kloubů či páteře, dokáže baňkování skvěle zatočit.

Než přejdeme k pozitivním účinkům baňkování, kontraindikacím, tak ještě malou chvíli zůstaneme u historie baňkování. Různé výzkumy ukazují, že baňkování se praktikovalo už 3000 let před naším letopočtem. O baňkování se také píše v jednom z nejstarších lékařských spisů, kterým je Ebersův papyrus datovaný do roku 1550 před naším letopočtem.

První důkazy o používání baněk k masážím a odstraňování fyziologických potíží ve starověké Číně jsou datovány do roku 1000 před naším letopočtem. Číňané tak sice baňkování nejspíše nevymysleli, ale výrazně ho zdokonalili. Do Evropy se baňkování dostalo nejspíš až ve středověku, a to díky Turkům, kteří tuto metodu nazývali "mihceme". Jedná se tedy o velice prastarou metodu, která dodnes úspěšně léčí lidi po celém světě.

A jaké jsou tedy léčebné účinky baňkování? Masáž baňkami (odborně nazývaná vakuoterapie) pomáhá proti bolestem zad a páteře, uvolňuje ztuhlé svaly, zlepšuje krevní oběh, odstraňuje zažívací potíže, a dokonce působí velmi účinně proti celulitidě. Uvádí se také, že baňkování má příznivý vliv na detoxikaci organizmu a pozitivně působí také při nachlazení či migréně. Navíc se také upraví funkce příslušných vnitřních orgánů. A to všechno díky tomu, že baňkování dokáže velmi intenzivně prokrvit masírovanou tkáň, což klasická masáž nezvládne.

Pro koho je baňkování určené?

Baňkování je vhodnou léčebnou metodou pro všechny, kterým nepomáhají klasické rehabilitační procedury a mají výše zmíněné problémy. Přestože baňkování podstupují ve většině případů ženy, je tato masáž úplně stejně vhodná i pro muže. Kvůli tomu, že baňkování je občas bolestivé a tvoří se po něm mírné krevní výrony (modřiny či tzv. cucfleky), tak má ale určitá omezení pro ty, kteří ho chtějí podstoupit.

Baňkování není vhodné:

-pro lidi s onemocněním krve - trombóza, srážlivost, hemofilie
-na otevřené či hnisající rány
-na křečové žíly, gangrény či na kůži spálenou od slunce
-pro lidi s poruchami srdečního rytmu
-pro těhotné ženy (první tři měsíce a měsíc před porodem)
-pro hodně vyčerpané osoby

Jak funguje baňkování a na co se máte připravit?

Pokud vyrazíte na svou první masáž baňkami, měli byste počítat s tím, že to bude možná trochu bolestivé. Baňka se totiž musí na postižené místo přisát, a to díky tomu, že ve skleněné nádobce je vytvořeno vakuum. To vznikne, pokud masér či léčitel přiloží k hrdlu baňky hořící smotek nebo svíčku. Rozhodně se však nebojte, že vám baňkování popálí kůži - okraje baněk zůstanou příjemně chladné.

Aby došlo k onomu intenzivnímu prokrvení masírovaného místa, je nutné nechat baňky přichycené zhruba 10 - 20 minut. V průběhu této doby byste měli cítit, jak se svalstvo prokrvuje a postupně uvolňuje. Předem však musíte počítat s tím, že tato metoda má za následek malé modřiny, které jsou ale žádoucí. Tudíž se nemusíte strachovat a vyděšeně volat svému masérovi, že vypadáte jako oběť domácího násilí. Řešení je jednoduché - po baňkování nechoďte na koupaliště či do bazénu, kde jsou modřiny vidět. A pokud je budete mít i na krku z důvodu léčení šíje, tak několik dnů noste roláky, než modřiny zmizí.


Klasická masáž

Klasická masáž způsobuje značné prokrvení především svalového a vazivového aparátu, ale druhotně i vnitřních orgánů. Dochází při ní ke zrychlení výměny látkové, vytlačení odpadních, balastních látek (např. solí vápníku, kyseliny mléčné, vody...) do kapilárního a lymfatického řečiště. Ztuhlý svalový systém reaguje uvolněním jednotlivých vláken, povolením spazmů. Nastupuje celková regenerace organismu, odstranění únavy, pocit lehkosti a volnosti těla (hlavně při celkové masáži).

Klasická masáž - k čemu je vhodná

Klasická masáž může prospět i kloubům díky prokrvení a vybalancování svalových skupin klouby fixujících. Je třeba dodat, že masáž neposiluje svaly, pouze je může připravit na lepší výkon právě díky výše zmíněnému. Každou dekádou je, bohužel, zhruba deset procent svaloviny přeměněno na vazivo. Ke zpomalení tohoto procesu přispívá především pohybová aktivita, avšak i klasická masáž.

U klasické masáže se provádějí vydatnější a tvrdší hmaty, které odstraňují nahromaděné únavové látky např. kyselinu mléčnou ve svalech. Upřednostňuje se masáž celková, ale nejčastěji se používá masáž zad a šíje.


Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž je považována za nejlepší terapii na lymfatické otoky (lymfedémy). Lymfedém je závažné onemocnění, které zatěžuje nemocné jak po fyzické, tak i po psychické stránce. Lymfedém naruší metabolismus (látkovou přeměnu) organismu, jako jsou oxidační procesy ve tkáňových buňkách, odstraňování produktů látkové výměny (kyselina mléčná), oslabí se přísun a pohyb buněčných elementů (lymficytů a makrofágů), což výrazně naruší imunitu člověka. Vzniká tak snížená odolnost vůči infekcím. Odstranění lymfedému je proto zárukou toho, že člověk bude odolnější vůči chorobám, bude mobilnější a podobně.

Lymfatické cévy jsou velmi tenké, protékající lymfa je většinou bezbarvá. Po smrti dochází ke kolapsu cév a obvykle i k jejich vyprázdnění. Je proto pochopitelné, že starověké poznatky o anatomii lymfatického systému jsou vzhledem k jeho specifickým rysům velmi malé.

Cílem této techniky je podpořit odtok lymfy ze tkání, avšak není cílem podpořit přítok krve do postižené oblasti. Lymfatická masáž je zaměřena na lymfatický systém, provádí se malým tlakem, nesmí vyvolávat bolest, kůže a podkoží se jen hladí. Frekvence hmatů je pomalá. Lymfatická masáž je zaměřená  na povzbuzení lymfomotoriky, zmírnění bolestivého napětí a zlepšení odtoku lymfy z určité oblasti. Pořadí a frekvence hmatů jsou přesně určené.Objednejte si termín masáže